Zakończenie Roku Artystycznego 2018/19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

14 czerwca 2019

Czas wakacji w szkołach, to także czas odpoczynku dla uczestników zajęć prowadzonych w Domu Kultury w Subkowach. 11 czerwca 2019 roku spotkaliśmy się aby uroczyście podsumować pracę w zakresie edukacji kulturalnej i zaprezentować namiastkę naszej działalności przez małych i dużych artystów.

 

Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna FALGIT z przedstawieniem w konwencji czarnego teatru pt.: "Adventure". Ta forma teatru rewelacyjnie przyjęła się przez młodzież, która bardzo chętnie uczestniczy w tworzeniu etiud teatralnych.

Grupę teatralną prowadzi czyli ogarnia 21 młodych ludzi nauczyciel/ animator teatralny Pani Anna Falgowska.

Kolejnymi artystami, którzy zaprezentowali się na scenie to grupy taneczne, z którymi pracują Pani Aleksandra Popielarczyk i Pani Sabina Karyś. Łącznie w zajęciach uczestniczy 37 osób w 5 grupach tanecznych. Ostatnią grupą, która zaprezentowała się na scenie były uczestniczki warsztatów zumby.

    Następne grupy twórcze to:

- Akademia kreatywnego malucha - 2 grupy / 23 uczestników

- 6 grup plastycznych / 4 w DK i 2 w Świetlicy Wiejskiej w Gorzędzieju / łącznie 59 dzieci

- 3 grupy krawieckie dla dzieci i młodzieży - 26 osób

- origami modułowe - 21 osób

Łącznie 12 grup , na które uczestniczy 119 osób zajęcia prowadzą animatorzy DK czyli  Pani Małgorzata Gądek, Pani Agnieszka Makowska i Pan Radek Sarkowicz.

 Z edukacji kulturalnej korzystają również osoby dorosłe / 56 osób pracując w różnych grupach twórczych / 7 grup / tj:

- Sztukmistrzynie - 6 osób

- Zumba i gimnastyka prozdrowotna - 2 grupy / 15 osób

-  2 grupy regionalne - 20 osób

   Podsumujmy, z edukacji kulturalnej w roku artystycznym 2018/2019 skorzystało 233 osoby z czego 24% stanowią osoby dorosłe/ 177 dzieci - 18 grup twórczych/ 56 osób dorosłych - 7 grup twórczych ( łącznie 25 grup twórczych).

Tego dnia nie zapomniano o Dniu Działacza i Animatora Kultury, święta osób, które swoim zaangażowaniem i pracą upiększają codzienne życie, promując tradycję i kulturę regionu. W tym szczególnym dniu pragnę podziękować wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie  w działa Domu Kultury w Subkowach. Szczególne podziękowania kieruję dla osób , które na co dzień prowadzą zajęcia artystyczne czyli animatorów Domu Kultury , Pani Aleksandry Popielarczyk i Sabiny Karyś oraz Anny Falgowskiej.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-14
Data publikacji:2019-06-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:admin
Liczba odwiedzin:192