Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Subkowy na spotkanie dotyczące Krajowego Programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się dnia 12.09.2018 r. (środa) o godz. 16:00 w Domu Kultury w Subkowach.

Artykuły

Podsumowanie Inicjatyw Lokalnych

15 listopada 2018

Dnia 14.11.2018r. w świetlicy wiejskiej w Gorzędzieju odbyło się spotkanie podsumowujące  inicjatywy lokalne. Było  to kreatywne, energetyczne i integracyjne spotkanie w bardzo miłym gronie, przy okazji którego dokonaliśmy  wartościowych ocen  i wyciągnęliśmy wnioski z naszych działań. W świetlicy w Gorzędzieju  gościliśmy liderki  i liderów grup nieformalnych tegorocznych inicjatyw, a także zaproszonych gości w osobie Wójta Mirosława Murzydło oraz radnych gminy Subkowy. Na spotkaniu dr socjologii  Karolina Ciechorska- Kulesza zaprezentowała wyniki diagnozy potrzeb kulturalnych  i uczestnictwa w kulturze mieszkańców gminy Subkowy. Liderki i Liderzy pod okiem doświadczonych animatorów  Pana Zbyszka Mieruńskiego oraz Pani Emilki Garski  podzielili się swoimi doświadczeniami z realizacji projektów oraz wskazali trudności jakie napotkali w ramach realizacji inicjatywy. Podczas pracy warsztatowej w grupach przyjrzeli się swoim inicjatywom „z boku”,  mogli zobaczyć je z różnych perspektyw. Na koniec odbyły się  wspólne rozmowy przy kawie i ciastku podczas których grupy wymieniały się swoimi doświadczeniami.

Dziękujemy za liczne  przybycie i życzymy dalszych inspiracji na kolejne inicjatywy.

 

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie Inicjatyw Lokalnych

Przedłużenie terminu przyjmowania zgłoszeń kandydatów do wyróżnień "Aktywni w Gminie Subkowy 2018"

14 listopada 2018

Wyróżnienia „Aktywni w Gminie Subkowy 2018” przyznawane podczas Gminnej Gali Wolontariatu (30.11.2018r.) to forma podziękowania za całoroczny trud wszystkich wolontariuszy, organizacji oraz firm angażujących się w działania społeczne realizowane na terenie Gminy Subkowy. Wyróżnienia mogą być przyznawane w następujących kategoriach:

 

Czytaj więcej o: Przedłużenie terminu przyjmowania zgłoszeń kandydatów do wyróżnień "Aktywni w Gminie Subkowy 2018"

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Subkowy

13 listopada 2018

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości w gminie Subkowy rozpoczęła się w kościele parafialnym w Subkowach. Mszy Świętej za Ojczyznę przewodniczył ks. kan. Feliks Kamecki. W Mszy Świętej uczestniczył Chór Parafialny i Kaszubsko – Kociewska Orkiestra Dęta TORPEDA. Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem ku czci mieszkańców gminy pomordowanych w okresie II Wojny Światowej.

 

Czytaj więcej o: Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Subkowy

Aktywni w Gminie Subkowy 2018- zgłoszenia

26 października 2018

Wolontariat to szlachetna idea, z którą łącza się wielkie wartości takie, jak: altruizm, empatia, solidarność. Projekt „Aktywni w Gminie Subkowy 2018” to sposób na podkreślenie szczególnego wymiaru działalności społecznej oraz podziękowanie wszystkim tym, którzy angażują się na rzecz społeczności lokalnej. Akcja ta stanowi także okazję do pokazania różnorodności działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.

Dlatego już dzisiaj każdy może zgłosić osobę, którą chce wyróżnić ! (...)

Czytaj więcej o: Aktywni w Gminie Subkowy 2018- zgłoszenia

Wyjazd do kina na film "7 Uczuć"

25 października 2018

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-12
Data publikacji:2016-05-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5607