Strona Domu Kultury w Subkowach

Mistrz Tradycji 2020

Projekt "Mistrz tradycji - przekazywanie wiedzy i umiejętności tradycji ludowych Kociewia" został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego był realizowany w terminie od lipca do grudnia 2020 w Domu Kultury w Subkowach.

Zadanie miało na celu przekazanie przez Mistrza Tradycji, p. Marię Leszman, wiedzy i umiejętności w zakresie tradycji ludowych Kociewia, jakimi są stroje folklorystyczne i haft regionalny. Nauka odbywała się w formie warsztatów szycia i haftu, które były organizowane raz w tygodniu, zgodnie z 64-godzinnym harmonogramem warsztatów. Realizowane zadanie miało na celu zachowanie elementów kultury ludowej, naukę specjalistycznych umiejętności oraz zachowanie w trwałej formie efektów działania projektu, poprzez przygotowanie filmu promocyjnego oraz publikacji promującej rezultaty wykonanego działania.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundusz Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych