Dom Kultury w Subkowach

Strona główna

Najnowsze aktualności

Dzień Pluszowego Misia

21 listopada 2017

Obchody Narodowego Święta Nipodległości

21 listopada 2017

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Subkowy rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Subkowach oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem ku czci mieszkańców pomordowanych gminy w okresie II Wojny Światowej.

 Około dwustu osób na czele ze Starostą Tczewskim Tadeuszem Dzwonkowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Jackiem Lisewskim, Wójtem Gminy Mirosławem Murzydło, proboszczami parafii z terenu gminy, w asyscie pocztów sztandarowych przemaszerowało do Domu Kultury, gdzie odśpiewano hymn państwowy. Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie przez władze gminy par obchodzących jubileusz 55 lecia oraz „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom obchodzącym 50 lecie pożycia małżeńskiego. W tym roku szmaragdowy jubileusz obchodzili: Wanda i Józef Grzmilowie, Irena i Józef Wańczykowie, Zofia i Grzegorz Pierniccy oraz Barbara i Władysław Gurbowiczowie. Złoci jubilaci to Zofia i Edmund Apa, Bogusława i Edmund Domachowscy, Krystyna i Stefan Dembowscy, Ludwika i Władysław Knurowscy, Teresa i Henryk Kwelowie, Maria i Ryszard Gromadzcy, Maria i Bronisław Górowie, Jadwiga i Stanisław Gryczewscy, Barbara i Jan Juwowie,Felicja i Zbigniew Olechowie, Maria i Henryk Reimusowie,Regina i Jan Rogaczewscy, Barbara i Władysław Zielińscy. (...)

 

Czytaj więcej o: Obchody Narodowego Święta Nipodległości
Przejdź do - warsztaty%20tworzenia%20biżuterii%20szklanej%20i%20witrażowej%20Tiffany'ego

Warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej dla kobiet

16 listopada 2017

Wczoraj (15.11.2017r) w Domu Kultury odbyły się niezwykłe warsztaty dla kobiet. Były to warsztaty tworzenia biżuterii szklanej i witrażowej metodą Tiffani'ego. Pod okiem instruktora, Marty Jędras – animatorki kultury,  właścicielki firmy DARUMA z Zielonej Góry, panie dowiedziały się jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać kolczyki i zawieszki. Jako pierwszy odbył się warsztat tworzenia biżuterii szklanej. Każdy z warsztatów podzielony został na dwie części, krótszą teoretyczną i zdecydowanie dłuższą praktyczną. Uczestniczki po wykonaniu swojego autorskiego projektu dobierały materiały i tym samym rozpoczęły tworzenie swoich ozdób. Panie wykazały się niezwykłymi zdolnościami artystycznymi. Stworzyły unikatowe zestawy – zawieszki oraz kolczyki.  Efekty były imponujące! Łącznie w każdym z warsztatów uczestniczyło 15 kobiet.

Działanie realizowane przez Dom Kultury w Subkowach w ramach realizacji operacji "Sztuka budzi ludzi" w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014 - 2020.

Czytaj więcej o: Warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej dla kobiet

Warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej

8 listopada 2017

Warsztaty majsterkowania-Projekt Drewno- kolejne spotkania

8 listopada 2017