Dom Kultury w Subkowach

Strona główna

Najnowsze aktualności

Konkurs kulinarny "Zupa z dyni"

12 września 2017

W trosce o popularyzację regionalnej kuchni Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet po raz kolejny zaprasza do udziału w KONKURSIE KULINARNYM. Tym razem konkurs nosi tytuł "Zupa z dyni".
Konkurs adresowany jest do mieszkańców Kociewia i przeprowadzony w ramach VIII Sympozjum Kulinarnego "O jeściu na Kociewiu".
Gotową zupę z dyni należy dostarczyć dnia 07.10.2017 roku do godz.15.30 do Domu Kultury w Subkowach.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu do pobrania poniżej.
Zgłoszenie należy przesłać na adres : Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, Lignowy Szlacheckie  92, 83-121 Rudno, lub zgłosić telefonicznie 58-536-47-54 lub poczta elektroniczną: k-gierszewska@wp.pl
Bardzo serdecznie zapraszam
Projekt VIII Sympozjum Kulinarne - O jeściu na Kociewiu współfinansuje Powiat Tczewski.

Czytaj więcej o: Konkurs kulinarny "Zupa z dyni"

Dzień Sąsiada w Radosnym Zakątku

11 września 2017

Zapraszamy na spektakl teatralny

8 września 2017

Konkurs "Rzeźba w dyni"

8 września 2017
Przejdź do - Jarmark%20Dożynkowy%20w%20Subkowach

Jarmark Dożynkowy w Subkowach

5 września 2017

Za nami trudne żniwa. Pogoda w tym roku nie rozpieszczała. Pomimo tego, udało się zebrać plony. Podziękowaniem i jednocześnie uczczeniem tego były Dożynki Gminne, które odbyły się 2 września. Gospodarzem tegorocznych Dożynek było Sołectwo Brzuśce, a starostami Państwo Joanna i Artur Rzeszotkowie. Organizatorem Jarmarku był Dom Kultury w Subkowach i Gmina Subkowy.

Święto Dożynkowe rozpoczęło się Mszą Dziękczynną, która z uwagi na pogodę odbyła się w kościele p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach. Odprawili ją ksiądz proboszcz Feliks Kamecki wraz z Ojcem Proboszczem Jarosławem Górką z Gorzędzieja. W tym roku na nabożeństwie zrobiło się kolorowo, nie tylko za sprawą pięknego wieńca dożynkowego i koszy z darami, ale także dzięki paniom z KGW Brzuśce, które na uroczystość zaprezentowały się w strojach kociewskich. W procesji z darami obok Starostów Dożynek stanęli mali Kociewiacy. Podczas mszy świętej przygrywała Orkiestra Dęta OSP z Tczewa.

Czytaj więcej o: Jarmark Dożynkowy w Subkowach