Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego

Zbliżają się kolejne urodziny autora hymnu państwowego – Józefa Wybickiego. Będzie to już 276 rocznica jego narodzin, która przypada 29 września. Dlatego z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania.

Pragniemy poprzez zaproponowane aktywności rozbudzać postawy patriotyczne i budować tożsamość lokalną wśród uczniów szkół z terenu Gminy Subkowy.

Dla najmłodszych (przedszkola, klasy „0” oraz I-III klas szkół podstawowych) proponujemy udział w konkursie plastycznym pn. „Portret Józefa Wybickiego”. Wykonane prace wraz z formularzem zgłoszeniowym przyjmujemy do 27 września 2023 r. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie umieszczonym poniżej.

Natomiast dla trochę starszych dzieci  proponujemy udział w „Maratonie patriotycznym”.

Program obchodów wydarzenia pn. „Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego” – 29 września 2023 r.:

godz. 8:00-10:00
Maraton patriotyczny

miejsce: Dom Kultury w Subkowach

Będzie to konkurs przeznaczony dla klas IV i V szkół podstawowych z terenu Gminy Subkowy. Konkurs będzie podzielony na trzy części:

  • część I – wiedza z zakresu: historia Legionów Polskich, hymn państwowy, postać Józefa Wybickiego – 10 pytań i zadań w formie quizu w aplikacji Kahoot,
  • część II – sprawność – zadania o charakterze sprawnościowym,
  • część III – przebranie – przygotowanie i prezentacja stroju nawiązującego swym charakterem do przełomu XVIII wieku i XIX wieku, czyli czasów, kiedy walczyły Legiony Dąbrowskiego oraz powstał hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

godz. 10:30
Marsz Chwały

miejsce: przy Szkole Podstawowej w Subkowach
uroczysty przemarsz ulicami: Zamkowa, Kościelna, Józefa Wybickiego à na teren rekreacyjny przy ul. Józefa Wybickiego 19 B (amfiteatr)

godz. 11:00-12:00

miejsce: amfiteatr (ul. Józefa Wybickiego 19B)

  • odśpiewanie hymnu państwowego
  • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Portret Józefa Wybickiego”
  • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięskich klas w „Maratonie   patriotycznym”
  • urodzinowy poczęstunek – tort


Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem Głównym Wydarzenia pn.: „Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego”.