Zajęcia podnoszące kompetencje cyfrowe w Subkowach za nami!
Najpierw Wielka Słońca, teraz przyszedł czas na Subkowy!
Od 8 do 11 czerwca w siedzibie Domu Kultury w Subkowach odbyły się zajęcia podnoszące kompetencje cyfrowe w ramach projektu „Włącz się. Cyfrowa edukacja dla każdego w woj. pomorskim”. Całe przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Inwestycji C.2.1.3 „E-kompetencje”.
Podczas szkoleń zostały poruszone między innymi takie kwestie jak: korzystanie z bankowości internetowej, mediów społecznościowych i edytorów tekstu; kupowanie i sprzedawanie przedmiotów online; pobieranie i instalowanie aplikacji, w tym mObywatela; poszukiwanie pracy w Internecie; wysyłanie i odbieranie e-maili. Ważnym tematem było oczywiście bezpieczeństwo cyfrowe, ponieważ wszyscy jesteśmy bardzo narażeni na oszustwa w Internecie, szczególnie w dobie coraz większej popularności sztucznej inteligencji. Na zakończenie nasze seniorki dostały certyfikaty potwierdzające ich nowo nabyte umiejetności. Wcześniej zajęcia odbywały się także w Wielkiej Słońcy.
Jesteśmy bardzo dumni z uczestniczek warsztatów i cieszymy się, że mieszkanki naszej gminy mogły skorzystać z projektu.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!